PVC-profiilist avatäited (plastikaknad ja –uksed)

OÜ Komplekt omab PVC-avatäidete valmistamisel ja paigaldusel kahekümne aastast kogemust ning kasutab selleks Euroopa vastava tööstusharu liidri Schüco International KG kõrgkvaliteedilisi kolmekambrilisi Corona AS 60 Classic ja viiekambrilisi Corona CT 70 Cava profiilisüsteeme, mis vastavad kõigile kaasaegse avatäite nõuetele.

OÜ Komplekti avatäidete tootevalikus on erinevad aknad, rõduuksed, terrassiuksed, välisuksed, lükanduksed, siseklaasseinad ja siseuksed. Schüco avatäited pakuvad suurepärast soojus- ja müraisolatsiooni, on tänu materjalide taaskasutatavusele keskkonnasäästlikud ning ilma pideva hoolduseta pikaajaliselt töökindlad.

Schüco PVC-profiilide värvivalik hõlmab lisaks traditsioonilisele valgele laia valikut värvitoone ja mitmeid erinevaid puiduimitatsioone. Võimalik on tellida ka seest- ja väljastpoolt erineva värvuse või puiduimitatsiooniga avatäited.

Erilahendusena on võimalik Schüco PVC-profiilid katta väljastpoolt ka spetsiaalsete alumiiniumist katteliistudega. Schüco TopAlu lisab soojapidavatele PVC-profiilidele eksklusiivse alumiiniumi välisilme.

Sulustena kasutab OÜ Komplekt avatäidete lahtikäivate osade puhul Saksa ettevõtte Gretsch-Unitas’e ja Schüco sulusesüsteeme. Kahes suunas ülevalt ja küljelt avatavatel akendel on mikrotuulutus olemas koos tavapärase aknasulusega.

Klaaspaketid ja klaasid

OÜ Komplekti valmistatud PVC-avatäidetes on võimalik kasutada kahest või kolmest klaasist koosnevaid klaaspakette. Klaaspaketi klaaside vahel kasutakse vastupidavaid alumiiniumist vaheliiste või külmakatkestusega plastikust vaheliiste veelgi parema soojapidavuse saavutamiseks ja kondensatsiooni piiramiseks. Soojuskao vähendamiseks täidetakse klaaspakettides klaaside vaheline ruum õhu asemel argoongaasi. Klaaspakettides kasutatakse Suurbritannia ettevõtete Pilkington’i ja Guardian’i kvaliteetklaase ning võimalike lahenduste valik on lai.

OÜ Komplekti poolt valmistatud avatäidete klaaside tootevalik on järgmine:

Kirkad klaasid

Ilma lisaomadusteta nn. tavaline klaas, mis on hästi läbinähtav ja mille paksus võib olla vastavalt vajadusele 3 – 12 mm.

Energiasäästuklaasid

Klaasi tootmisel lisatud selektiivkiht laseb läbi õuest tuleva päikse soojuskiirguse ja peegeldab tagasi toast väljuva päikese soojuskiirguse, hoides nii paremini soojust ruumis. Selektiivklaas on sarnaselt kirka klaasiga hästi läbinähtav.

Toonitud klaasid

Klaasi tootmisel lisatud ained muudavad klaasi värvitooni ning vähendavad selle läbinähtavust ja nähtava valguse läbivust, pakkudes nii kaitset päikse soojuskiirguse eest. Toonitud klaaside värvitoonid on pronks, hall, roheline ja sinine.

Päiksekaitseklaasid

Klaasi tootmisel lisatud päiksekaitsekiht pakub kaitset päikse soojuskiirguse eest, kuid laseb seejuures läbi suure osa nähtavast valgusest (rohkem kui toonitud klaas). Samuti toimib päiksekaitseklaas samaaegselt ka energiasäästuklaasina, peegeldades vähese läbilastud soojuskiirguse tagasi ruumi. Lisaks neutraalse tooniga päiksekaitseklaasile on tootevalikus ka kergelt hõbedase ja sinise tooniga klaasid.

Turvaklaasid

Klaasi tootmisel karastamisprotsessi või kahe klaasi vahele lisatud turvakilega saadud klaasid on erinevatele mõjuteguritele vastupidavamad ja pakuvad ka purunemisel paremat turvalisust. Karastatud klaasid saadakse tootmise kuumutamise- ja jahutamisprotsessi käigus, kus survejõud muudab need kuni neli korda vastupidavamaks võrreldes tavapärase klaasiga.

Karastatud klaasi purunemisel laguneb nüristatud servadega osakesteks, mis on ohutumad kui tavapärase purunenud klaasi teravate lõikeservadega suured klaasitükid. Lamineeritud klaas toodetakse kahest klaasist, mille vahele lisatakse üks või mitu plastikust turvakile. See muudab lamineeritud klaasi võrreldes tavapärase klaasiga nii vastupidavamaks kui ka purunemisel turvalisemaks, kuna klaaside vaheline turvakile hoiab purunenud klaasitükid koos.

Klaaside vaheline plastikust turvakile ei mõjuta klaasi läbinähtavust, küll aga parandab müraisolatsiooni.

Mürasummutusklaasid

Müraläbivuse vähendamiseks vastavalt soovitud tulemusele asendatakse üks klaaspaketi tavapärane klaas paksema klaasiga, kasutatakse turvakilega lamineeritud klaasi või spetsiaalse mürasummutava kilega klaasi. Mürasummutava kilega klaas või kahest klaasist koosnev lamineeritud klaas omab lisaks müra vähendamisele samal ajal ka turvaklaasi omadusi.

Isepuhastuvad klaasid

Klaasi tootmisel lisatud spetsiaalne pinnakate tekitab kahejärgulise keemilise reaktsiooni. Alguses lagundatakse päevavalguse toimel orgaanilise mustus, mis seejärel eriliselt töödeldud klaasipinnale ühtlaselt leviva ja voolava vihmaveega ära uhutakse.

Dekoratiivklaasid

Dekoratiivklaasid töödeldakse vastavalt soovitud mustrile või läbipaistvusele. Tootevalikust leiab näiteks jääklaas, matistatud satiinklaasi ja reljeefse pinnaga musterklaasi. Dekoratiivklaasid pakuvad lisaks kujunduslikule eripärale ka privaatsust.

Ühes klaaspaketis on võimalik kasutada mitme erineva omadusega klaase. Kõiki klaase on võimalik tellida erineva paksusega vastavalt soovidele või avatäite mõõtudest tulenevatele vajadustele. Siseavatäidete puhul sobib klaaspaketi asemel kasutada ka ühe klaasina sobivat ülalkirjeldatud tootevaliku klaasi.

PVC-avatäidete hinnapakkumise küsimiseks palun kasutada meie veebilehe hinnapäringu rakendust või saata vastava sisuga e-kiri: info@komplekt.ee